46 ilde 17 Ağustos’ta Başlayan Yıkım Şenliğinin Ardından

Ülkemizin 46 vilayetinde yıkımlar yapacağız. Ama bu yıkımlar inşallah yeni bir dirilişin alemeti olacak. Kenset dönüşüm seferberliğinin ilk adımını 6 Ekim 2012 tarihinde başlattık, adımımızı attik ve 35 ilimizde afetlere dayanıksız 3 bin 169 bina, 6 bin 404 bağımsız bölüm ve 34 hizmet binasının yıkımını gerçekleştirdik. Bu yıl da İstanbul’da yaptığımız törenle Türkiye genelinde 33 bin 529 bağımsız bölümün dönüşümünü başlattık. Şimdi de Bursa’da 3. kensel dönüşüme başlıyoruz. Bursa ile 46 ilde toplam 87 bin 628 konutun dönüşümünü başlatıyoruz.” dedi Başbakan, 17 Ağustos 2013 tarihinde Bursa’da. Merak edenler buradan erişebilirler.

Evet depreme karşı yapılarımızı güçlendirmeliyiz, evet vatandaşlarımız sağlıklı yaşam koşullarına sahip olmalı, ve evet sağlıksız, altyapısı olmayan bazı konutlarda, mekanlarda dönüşüme gidilmeli fakat bu insanları yaşam alanlarından kopararak, çocuk parklarını şantiyeye dönüştürerek, şantiye kentler yaratarak olmamalı, ki bu konuda sizlerle az çok aynı fikirde olduğumuz umudunu taşıyorum.

Bu sebeple daha fazla klavye şıkırdatmak yerine, şenlik havasında ilan edilen yıkımları yaşayanların hislerini/ düşüncelerini bir kez daha hatırlatmak istedim.

Topludede

Sulukule

Okmeydanı

Akşemsettin

Özetle

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s